Legenda o Zazděném radním by mohla být, co se zrady týče, vcelku jasná. Při bližším zamyšlení ale vznikají otázky. Legenda prakticky postrádá hrdinu. Kdyby si měl posluchač vybrat, kterou postavou by se stal, bude - šaškem Borem, jehož motivací jsou možná jen peníze? Či slušným občanem Brna, který na základě Borovy informace nechá Haasse povraždit? Nebo jen pozorovatelem zpovzdálí?
Audiovizuální instalace "Zazděný šunt, šunty zazděný" ukazuje nejednoznačnou tvář legendy o Zazděném radním, kde nikdo není svatý. Kolemjdoucí jsou na základě počítačového snímaní obrazu reflektováni v promítaném obraze (a zvuku) v rolích, které jim byly přisouzeny za pomoci počítačového algoritmu bez hlubší znalosti jejich charakteru. Jsou tak obětí výběru počítačového programu.
Před šesti sty lety husité oblehli Brno, dobýt se jim ho ale nedařilo, navíc se obráncům města čas od času podařil odvážný výpad, při kterém v husitském ležení napáchali mnoho škod. Rozhodli se tedy město porazit lstí. Jednou v noci se tajně se setkali s brněnským radním Haasem a dalšími spiklenci v krčmě. Proradný radní jim slíbil, že za úplatu otevře městské brány. Tu noc ale seděl ve stejné krčmě i šašek krále Zikmunda Boro, kterého husité zajali kdesi v Čechách. Boro byl sice zajatec, ale nikdo ho příliš nehlídal, protože ho měli za neškodného blázna. Když Boro vyslechl rozmluvu, na nic nečekal, ještě pod rouškou noci utekl ze zajetí, překonal brněnské hradby a zamířil si to do hostince U Černého medvěda, kde se ubytoval. Další den rozhlásil, že večer předvede nevídanou podívanou. Večer se shromáždilo mnoho lidí, ale Boro jen seděl a mračil se. Když se diváci ptali, co se děje, Boro jen smutně odvětil, že nemůže začít bez radního Haase, který se zdržel u husitů při plánování zrady. Lidé na nic nečekali. Radní Haas byl okamžitě popraven a jeho hlava skončila naražena na kůlu. Aby se podobná zrada již nikdy neopakovala, ostatní radní nechali pro výstrahu vytvořit podle Haasovy hlavy kamennou hlavu, která tento hanebný zločin připomíná na ulici Mečová dodnes.